Wishlist
אפשר לחפש מוצרים כאן 👆

5 סיבות מדוע כדאי לקנות פמוטים לשבת מכסף טהור

תוכן עניינים

פמוטים לשבת מכסף טהור

בין אם אתם דתיים או לא, פמוטי כסף לשבת הם מוצר חובה בכל בית יהודי. חלקם עוברים מדור לדור, חלקם חדשים לגמרי, אבל כולם הדגמה לחשיבות השבת והמשפחה. המאמר הבא ישפוך אור על אודות מוצר היודאיקה הזה, מהטקסים והמשמעויות של כל החומרים ועד לקולקציית הפמוטים העצומה של נדב ארט.

 

לשמיעה של כל המאמר לחצו על הכפתור ההפעלה בצד ימין

 

ויהי אור

פמוטי כסף מודרנייםלכל דת יש את הדרך שלה לחגוג את ארבעת האלמנטים: אש, רוח, אדמה ומים. בדת היהודית, התמציתיות של האלמנטים מגיעה בדרכים שונות. אלמנט האדמה דרך הלוויות, אלמנט המים דרך הקידוש, אלמנט הרוח מתואר כנשמה הקדושה ואלמנט האש דרך חגים שונים ובייחוד – אורם של נרות השבת.

שלושים דקות לפני כניסת השבת, נשות הבית מניחות את הנרות על הפמוטים. פמוטים מכסף 925 הם בחירה נהדרת עבור פמוטים לשבת בגלל היופי והקסם שלהם. הנשים מדליקות את הנרות, מברישות את החום שלהם על פניהן ומדקלמות את הברכה.

חשיבותם של הפמוטים

במהלך השבת, יהודים דתיים, או יהודים מסורתיים ששומרים שבת נמנעים מפעולות רבות. לפי חוקי הדת, אסור לעשות פעילויות שדורשות לאחר סיומן פעילות נוספת, לדוגמה: נגינה בכלי מוזיקה, כתיבה, נהיגה ושימוש בחשמל או אש. המטרה היא לקחת הפסקה משגרות היום למשך 24 או 26 שעות ולהתמקד במשפחה, חברים והשקט הנפשי שהשבת מביאה לנו.

ברכת הנרות והאש אמורה להראות את הקדושה והחשיבות של האש ובו זמנית – להראות שאנחנו יכולים לשמור על עצמנו מלהשתמש בהם.

על הפמוטים

פמוטים מכסף מסורתיייםכפי שאנחנו רואים, פמוטים הם כלי יודאיקה חשובים מאוד. משתמשים בהם כדי לברך על אלמנט חשוב בחיינו. זאת הסיבה שלרוב לא נמצא פמוטים פשוטים. כאשר אנחנו באים לחפש פמוטים לשבת, לרוב נמצא פמוטים מכסף טהור, מכיוון שזו מתכת יקרה וקלה לתמרון. עובדה זו מאפשרת לצורפים אומני יודאיקה ליצור פמוטים מכסף לשבת בעיצובים היפים והייחודיים ביותר.

בהיסטוריה והתרבות היהודית, הפמוטים מתארכים עד לימים בית המקד השני בירושלים. למען האמת, הפמוטים מכסף בהם אנחנו משתמשים היום הם זכרון סימבולי למנורת שבעת הקנים ששומשה בבית המקדש וניתן לראות אותה כאחד הסמלים של מדינת ישראל. ואם כבר מדברים על מנורות, בואו להתרשם מקולקציית החנוכיות מכסף סטרלינג שלנו.

מתנה בעלת ערך רב

פמוטי שבת מכסף הם נפוצים מאוד וזאת מסיבה טובה מאוד. הם מחזיקים בערך דתי רב ביותר. קודם כל, יש מסורת להשאיר את הפמוטים במשפחה ולהעביר אותם מדור לדור מהורה לילד. בנוסף, פמוטים, כפי שראינו עכשיו, הם מחווה לתקופת בית המקדש ותזכורת לעיר ירושלים. יותר מכך, ככל שאיכות הפמוטים גבוהה יותר כך הערך שלהם עולה לאורך זמן.

כפי שראינו, יש משמעות וערך רב לפמוטים מכסף סטרלינג לשבת. הכל נמצא במשפחה ובחברים פמוטים הם מתנה נפלאה לכל בית ולכל אדם קרוב לכם.

מסתבכים בבחירת הפמוטים המושלמים לשבת? בואו לראות את  10 הפמוטים מכסף לשבת שאסור לכם לפספס!

איכות של סטרלינג

המילה סטרלינג עולה פעמים רבות כשמדברים על מתכות וכסף. המילה סטרלינג בקונטקסט זה משמעותה “איכות גבוהה”,  “אמיתי”, “מזוקק”. היא באה להראות את החשיבות של האמן לשימוש בחומרים איכותיים ביותר. יצירה מכסף סטרלינג היא אולי העדות היחידה שצורף צריך כדי להראות את הערך והאיכות של הקולקציה שלו.

בואו לראות את הקולקציה המלאה של מוצרי יודאיקה מכסף שלנו

טווח מחירים

טווח המחירים של פמוטים מכסף סטרלינג משתנה. מכיוון שאנחנו מדברים על מוצרי כס, נקודת הפתיחה היא די גבוהה ביחס למוצרים אחרים העשויים ממתכות איכותיות פחות. נקודת הפתיחה הזולה ביותר לפמוטים מכסף סטרלינג הינה 900 שקלים, וככל שהכסף איכותי וכבד יותר וככל שיש אבני חן המעטרות את הפמוטים, המחיר יכול להיות גבוה יותר אף עד 35,000 שקלים. בואו לא נשכח שפמוטים מכסף הם כסף מותך, שמעוצב אל תוך מוצר יפהפה. כשחושבים על זה כך, המחיר נשמע הגיוני.

נדב ארט

ניתן למצוא עבודות יפות של יודאיקה בחנויות רבות בישראל. למרות זאת, קשה למצוא חנות שמציעה מגוון רחב ומגוון כמו הקולקציה של נדב ארט. האתר וחנות המפעל מציגים את עבודות האמנות האיכותיות ביותר, ומציעים פמוטים מכסף סטרלינג שלא ניתן למצוא באף מקום. כל המוצרים נעשים בעבודת יד במפעל הקטן בירושלים מעל החנות הצנועה, על ידי אבי נדב, האמן הראשי והצוות המיומן שלו.

עיינו בקולקציה המלאה של נדב ארט של פמוטים לשבת

מיוצר בישראל

יודאיקה אשר מיוצאת בישראליש משהו מיוחד ביצירות יהודיות וישראליות. כשזה נוצר בישראל, מוצרי היודאיקה מגיעים עם ערך מוסף. אבי נדב, האמן הראשי של נדב ארט, קיבל את יסודות ומיומנויות עבודת המלאכה בירושה מדור קודם, אומנות שעוברת במשך דורות רבים. הוא שם את המסורות והערכים היהודיים שלו במרכז היצירה ובעזרת כישורים רבים יוצר כל אחד מהמוצרים. דבר זה תורם לכך שמדובר במעבר מפמוטים רגילים. זה הופך אותם ליצירת אמנות ייחודית.

מתאים לכל מקום

פמוטים מכסף סטרלינג לשבתלרוב, כשאנו קונים יצירות אמנות לבית אנחנו צריכים לחשוב לפני הקנייה איפה נשים אותה. העניין עם פמוטים הוא שניתן לשים אותם בכל מקום שנראה לנו. פמוטים מכסף סטרלינג 925 לשבת מתאימים לכל אזור בבית שלכם. בכניסה לבית, באזור המוקדש לשבת עם הסידור והכיפות, בסלון – הם מתאימים בכל מקום!

 

 

איך לבחור פמוטים לשבת?

איך לבחור פמוטים לשבת?יש מספר אופציות עבור פמוטים במגוון של עיצובים וחומרים. כשזה מגיע לפמוטים מכסף, הכל נמצא בעיצוב. נדב ארט מציעים את אחת מהקולקציות המגוונות והגדולות ביותר באינטרנט. מפמוטי כסף בעיצוב מסורתי ועד לפמוטים מודרניים מכסף סטרלינג.

כשאתם באים לחפש את הפמוטים המושלמים עבורכם, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות זה לבחור בין פמוטים מודרניים למסורתיים. הדבר השני שאתם צריכים להחליט עליו הוא החומר ממנו הם עשויים. בנדב ארט אנחנו מציעים לכם אפשרויות ייחודיות כמו פמוטים צבעוניים לשבת מאלומיניום או פמוטים יוקרתיים מאוניקס בשילוב כסף. ככל שיהיה שימוש רב יותר בחומרים, כך המחיר יהיה גבוה יותר.

קראו את המדריך המלא לרכישת פמוטים לשבת שלנו.

לסיכום

פמוטים מכסף סטרלינג הם זיכרון נהדר לתקופה המקראית ומחברים אותנו לטקס המקודש של חגיגת השבת עם המשפחה. זו מתנה יפהפייה לקנות לחברים או משפחה ואפילו לעצמכם. מדובר במוצר יודאיקה מהמם עם עיצובים עתיקים או בהשראה ופרשנות מודרנית. בואו לבקר באתר של נדב ארט!

קצת על האומן -אבי נדב:

לעוד מאמרים שאולי יעניינו אתכם​

כל מה שצריך לדעת על יודאיקה מכסף  - נדב ארט

כל מה שצריך לדעת על יודאיקה מכסף

 יודאיקה היא כינוי ליצירות אמנות, תכשיטים ופריטים סמליים ביהדות המשמשים כפריטי נוי שימושיים עבור טקסים יהודיים מסוימים. כיום יש מגוון חנויות פיזיות או חנויות מקוונות אשר מייצרות, מעצבות ומוכרות פריטי יודאיקה נאים, אותם אנשים קונים מכל מיני סיבות. המוצרים כוללים פמוטים ותכשיטים, כלי מטבח וכוסות קידוש ועוד מגוון רחב של פריטי יודאיקה. המונח “יודאיקה מכסף”,

קרא עוד »
למה דווקא פמוטים מכסף?

מה המשמעות של הדלקת נרות ולמה דווקא לרכוש פמוטים מכסף?

אין ממש משק בית יהודי שלא נמצאים בו פמוטים לשבת. לא משנה כמה דתיים בני המשפחה, מחילוניים גמורים לדתיים ומסורתיים, קבלת השבת עם אש וברכות נמצאת עמוק בשורשיו של האדם היהודי. המאמר הבא יציג לכם את קולקציית פמוטי כלי הכסף  של אבי נדב ומה שמבדיל אותם ממוצרים אחרים בעולם היודאיקה. לשמיעה של כל המאמר לחצו

קרא עוד »
כל מה שאתם צריכים לדעת על כלים לדבש לקראת ראש השנה! כל מה שאתם צריכים לדעת על כלים לדבש לקראת ראש השנה! - נדב ארט

כל מה שאתם צריכים לדעת על כלים לדבש לקראת ראש השנה!

תוכן עניינים דבשיות היו בשימוש באופן מסורתי להגשת דבש במהלך ראש השנה, אבל לאורך השנים, דבשיות הפכו למוצר דקורטיבי בכל בית. דבשיות עשויות לרבות מכסף סטרלינג משובח ובעלות צורת אליפסה דמויית ביצה, או צורה מעוגלת, ולרוב מגיעות עם כפית קטנה מכסף. הדבשייה הייתה עשויה לרוב עם ידיות מעוצבות שהעניקו מראה יוקרתי לדבשייה. לאורך ההיסטוריה, לדבשיות

קרא עוד »

סל קניות 0

שתפו את המוצר

נוסף לרשימת המשאלות!